Nieuwe Sany ruwterrein hijskraan

Nov 7, 2026

Primeur: Kuiphuis neemt de Sany SRE450N ruwterreinkraan in gebruik

Bij Kuiphuis blijven we investeren in onze kraanvloot, en deze keer met een echte primeur. We hebben de Sany SRE450N aangeschaft. Dat is een ruwterreinkraan die Sany speciaal voor de Europese markt heeft ontwikkeld, en de eerste Chinese kraan van dit type voor Europa. Een ruwterreinkraan in de vloot van een kraanverhuurder is bovendien nieuw in Nederland. Voor Kuiphuis en voor de Nederlandse kraanverhuur is dit dus uniek.

Wat is een ruwterreinkraan?
Een ruwterreinkraan (rough terrain crane) is gemaakt voor plekken waar een gewone mobiele kraan moeite heeft: onverharde bouwterreinen, zachte of oneffen ondergrond en bouwlocaties in de opstartfase. De kraan heeft grote terreinbanden, vierwielaandrijving en vierwielbesturing. Daardoor is hij wendbaar en kan hij zich op de bouwplaats zelfstandig verplaatsen. Hij is ideaal voor infraprojecten, wind- en zonneparken, industrieterreinen en grote bouwlocaties.

De SRE450N in het kort

  • Hijscapaciteit: 50 ton
  • Telescoopgiek: 4 delen, 37,5 meter
  • Eigen gewicht: ca. 32 ton
  • Vierwielaandrijving en vierwielbesturing

De SRE450N stond in 2025 voor het eerst in de schijnwerpers op de Bauma in München. Sany liet daar zien dat het zijn kranen nadrukkelijk afstemt op de Europese markt.

Waarom deze kraan?
Een nieuw merk kies je niet zomaar. Als familiebedrijf kijken we naar de lange termijn. Een nieuwe kraan moet jarenlang betrouwbaar meedraaien en passen bij de kwaliteit die onze klanten van ons gewend zijn. Daarom hebben we de SRE450N grondig bekeken voordat we de keuze maakten: de bouwkwaliteit, de veiligheidssystemen, het bedieningsgemak voor de machinist en de service en onderdelenvoorziening in Europa. De kraan is CE-gecertificeerd. De belangrijkste componenten komen van internationale A-merken, zoals de Cummins-motor die voldoet aan de strengste Europese emissienorm.

Veilig en vakkundig aan de slag
Veiligheid staat bij ons altijd voorop, en dat geldt zeker voor een kraan die nieuw is in Nederland. Onze machinisten krijgen een uitgebreide instructie en training voordat de SRE450N in de verhuur gaat. Zo wordt de kraan vanaf de eerste dag veilig en vakkundig ingezet.

‍

Media

Kuiphuis Beeldmerk

Meer nieuws